Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Golf 4 ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się dzisiaj przy wymianie filtra cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 4? . Aby to zrobić, w pierwszej kolejności określimy, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagenie Golf 4.

Do czego służy filtr cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 4?

Tak więc nasze wytyczne rozpoczynamy od wyjaśnienia tego pierwiastka, który nie tak dawno znajdował się w pojazdach z silnikiem Diesla. Jak naszkicowaliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Volkswagen Golf 4. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które są niespalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury spowodowanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki napędowej, trzeba być na autostradzie lub rozkręcić silnik Volkswagena Golfa 4. Więc z biegiem czasu zdaliśmy sobie sprawę, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej części, że te problemy mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Golf 4 .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 4?

W tym rozdziale określimy, co na pewno Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 4, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Golf 4?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtra cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, co w Volkswagenie Golfie 4 nie ma znaczenia, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Druga, którą interesujemy w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak opisano wcześniej, konieczne są bardzo wysokie temperatury, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volkswagena Golfa 4 z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem na ten temat, aby określić, jaka jest procedura.

Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się w moim Volkswagenie Golfie 3, co robić ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 4?

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Volkswagen Golf 4? Zwróć uwagę, że ten element jest bardzo drogi, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę wymianę należy rozważyć tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że z powodu braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych problemów projektowych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 4, spójrz na kategorię Volkswagen Golf 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector