Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Golf 5 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowy wynalazek, którego celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak został zaprojektowany i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 5? . W tym celu najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagenie Golfie 5.

Do czego służy filtr cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 5?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od tego, aby ten element był nie tak dawno zintegrowany z samochodami z silnikiem Diesla. Jak pokrótce wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było naprawienie komplikacji związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Volkswagen Golf 5. Jego zasadą działania jest magazynowanie spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, wywoła powtórne spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki napędowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić jednostkę silnikową Volkswagena Golfa 5. Z biegiem czasu odkryliśmy więc, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i odkryjemy w następnej sekcji, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Golf 5 .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 5?

W tym rozdziale dowiemy się, co na pewno Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 5, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Golf 5?

Do samochodów dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Volkswagena Golfa 5, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym dzisiaj jesteśmy zainteresowani, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i ewakuację materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wspomniano powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volkswagena Golfa 5 z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić nasze treści na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda procedura.

Weiterlesen:
Jak zablokować Volkswagena Golfa 5 z rozładowanym akumulatorem?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 5?

Jak już wcześniej zdradziliśmy, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Volkswagen Golf 5? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Tę zmianę należy rozpatrywać tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że z powodu braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych komplikacji konstrukcyjnych należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 5, spójrz na kategorię Volkswagen Golf 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector