Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Golf 8 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak został zaprojektowany i powoduje więcej komplikacji niż obsługuje, dlatego zobaczymy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 8? . Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagenie Golfie 8.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 8?

Dlatego zaczynamy treść naszego artykułu od uzasadnienia, aby ten element został niedawno zintegrowany z pojazdami z silnikiem Diesla. Jak szybko wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Volkswagen Golf 8. Jego zasadą działania jest magazynowanie niespalonych spalin lub zawierających jeszcze szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury wywołanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba jechać autostradą lub rozpędzić silnik Volkswagena Golfa 8. Z biegiem czasu zauważyliśmy więc, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zobaczymy w następnej części, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Golf 8 .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 8?

W tym dziale dowiemy się, co najbardziej Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 8, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Golf 8?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtra cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który w Volkswagenie Golf 8 nie ma znaczenia, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a co za tym idzie spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy zainteresowani w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak pokazano powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volkswagena Golfa 8 z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda proces.

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię kluczyka w Volkswagen Golf 6?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagenie Golfie 8?

Jak już wcześniej zdefiniowaliśmy, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Volkswagen Golf 8? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, robocizna nie jest najważniejsza, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę wymianę należy rozważyć tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagena Golfa 8, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 8.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector