Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Passat 7 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowy wynalazek, którego celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna odkryto, że jest to cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej komplikacji niż obsługuje, dlatego odkryjemy na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Volkswagen Passat 7? . Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagenie Passacie 7.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Volkswagenie Passat 7?

Więc zaczynamy naszą treść od uzasadnienia, aby zrobić ten element, który nie tak dawno był zawarty w samochodach z silnikiem Diesla. Jak pokrótce wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Volkswagen Passat 7. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, spowoduje powtórne spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba jechać autostradą lub rozpędzić silnik Volkswagena Passata 7. Z biegiem czasu zauważyliśmy więc, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i zaobserwujemy w następnym rozdziale, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Passat 7 .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Passat 7?

W tym rozdziale dowiemy się, co najbardziej Cię tutaj pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagenie Passat 7, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Passat 7?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Volkswagena Passata 7, ale który należy uzupełniać co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy entuzjastycznie nastawieni w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak opisano wcześniej, potrzebuje bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volkswagena Passata 7 z powodu filtra cząstek stałych, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda procedura.

Weiterlesen:
Volkswagen Passat 7, który ginie podczas jazdy

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Passat 7?

Jak już wcześniej zdefiniowaliśmy, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w jego Volkswagen Passat 7? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sam element będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od silnika, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy wziąć pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagena Passata 7, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Passat 7.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector