Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Passat ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowoczesny wynalazek, którego celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego zobaczymy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Volkswagen Passat ? . Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie kiedy należy go wymienić w Twoim Volkswagen Passat .

Jaki jest cel filtra cząstek stałych Volkswagena Passata?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od wyjaśnienia tego komponentu, który został ostatnio wprowadzony do pojazdów z silnikiem Diesla. Jak pokrótce wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było naprawienie komplikacji związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Volkswagen Passat. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu niespalonych gazów spalinowych lub zawierających jeszcze szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury wywołanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki napędowej, trzeba być na autostradzie lub rozkręcić silnik Volkswagena Passata. Z biegiem czasu zauważyliśmy więc, że samochody, które są konkretnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zaobserwujemy w następnym rozdziale, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Passat .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Passat ?

W tym rozdziale dowiemy się, do czego wyraźnie Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagenie Passat, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Passat ?

Do samochodów dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Volkswagena Passata, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Druga, na której nam dzisiaj zależy, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak wspomniano wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volkswagena Passata z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda procedura.

Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Volkswagen Passat 8 ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Passat ?

Jak już wcześniej wyjaśniliśmy, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez cały okres eksploatacji pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Volkswagen Passat ? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, robocizna nie jest najważniejsza, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sam element będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od silnika, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę wymianę należy rozważyć tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że z powodu braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych komplikacji konstrukcyjnych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagena Passata, spójrz na kategorię Volkswagen Passat.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector