Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Polo 8 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych silników Diesla. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej problemów niż obsługuje, dlatego dowiemy się na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Volkswagen Polo 8? . Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Polo 8.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Volkswagen Polo 8?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od uzasadnienia, aby ten komponent nie tak dawno był zintegrowany z samochodami z silnikiem Diesla. Jak pokrótce opisaliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z samochodów Volkswagen Polo 8. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, aby spowodować drugie spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba jechać autostradą lub rozkręcić silnik Volkswagena Polo 8. Z biegiem czasu zauważyliśmy więc, że pojazdy, które są specjalnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i zaobserwujemy w następnym rozdziale, że te problemy mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Polo 8 .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Polo 8?

W tym rozdziale dowiemy się, co najbardziej Cię tu przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagenie Polo 8, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Polo 8?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Volkswagena Polo 8, ale należy go uzupełniać co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy entuzjastycznie nastawieni w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wyjaśniono wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volkswagen Polo 8 z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda procedura.

Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w moim Volkswagen Polo 5?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Polo 8?

Jak już wcześniej zdefiniowaliśmy, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Volkswagen Polo 8? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, radzimy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych problemów projektowych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 8, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Polo 8.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector