Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Polo ?

Filtr cząstek stałych to dość nowy wynalazek, którego celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak został zaprojektowany i powoduje więcej problemów niż radzi sobie, dlatego zobaczymy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Volkswagen Polo? . W tym celu najpierw określimy, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Polo.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Volkswagen Polo?

Tak więc nasze wytyczne rozpoczynamy od wyjaśnienia tego elementu, który nie tak dawno był zintegrowany z samochodami z silnikiem Diesla. Jak pokrótce opisaliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z samochodów Volkswagen Polo. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, spowoduje powtórne spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba jechać autostradą lub rozkręcić silnik Volkswagen Polo. Z czasem więc odkryliśmy, że samochody, które jeżdżą głównie na krótkich trasach lub w mieście nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalenie tych oparów i zaobserwujemy w następnym rozdziale, że te problemy mogą zmusić do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Polo .

Weiterlesen:
Jak przerobić 2-osobowego Volkswagena Polo 4 na 5-osobowego?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Polo?

W tej sekcji określimy, co najbardziej Cię tutaj pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagenie Polo, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Polo?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia dla Volkswagena Polo, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który nas interesuje w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wspomniano powyżej, konieczne są bardzo wysokie temperatury, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volkswagena Polo z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zapoznać się z naszymi treściami na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Polo?

Jak już wcześniej zdefiniowaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Volkswagen Polo? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy brać pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i inne problemy projektowe, należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Volkswagen Polo 6, co robić ?

Więcej wskazówek na temat Volkswagen Polo znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo.

Ссылка на основную публикацию