Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Touran 2 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesny wynalazek, który ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych silników Diesla. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Nie działa jednak tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego dowiemy się dzisiaj przy wymianie filtra cząstek stałych w Volkswagen Touran 2? . Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Touran 2.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych w Volkswagen Touran 2?

Dlatego zaczynamy nasze wytyczne od przyczyny, dla której ten komponent nie tak dawno znajdował się w pojazdach z silnikiem Diesla. Jak pokrótce zaznaczyliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z samochodów Volkswagen Touran 2. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, wywoła drugie spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić jednostkę silnika Volkswagena Tourana 2. Z czasem więc zauważyliśmy, że samochody, które jeżdżą głównie na krótkich trasach lub w mieście nie pozwalają na spalanie tych gazów przez filtr cząstek stałych i w dalszej części odkryjemy, że te problemy mogą zmusić do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Touran 2 .

Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Volkswagenie Touranie?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Touran 2?

W tym dziale dowiemy się, co najbardziej Cię tutaj pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagenie Touran 2, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Touran 2?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia dla Volkswagena Tourana 2, ale który należy doładowywać co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy entuzjastycznie nastawieni w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i spowodują regenerację filtra i opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wspomniano powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volkswagena Tourana 2 z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby sprawdzić naszą stronę z treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jaka jest procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Touran 2?

Jak już wcześniej ujawniliśmy, filtr cząstek stałych jest zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego Volkswagen Touran 2? Zwróć uwagę, że ta część jest bardzo droga, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie częstego wzrostu temperatury i innych problemów konstrukcyjnych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Volkswagen Touran 2?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Tourana 2, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Touran 2.

Ссылка на основную публикацию