Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Transporter 5 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesny wynalazek, którego celem jest usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Volkswagen Transporter 5? . Aby to zrobić, najpierw określimy, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Transporter 5.

Jaki jest sens filtra cząstek stałych w Volkswagen Transporter 5?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od wyjaśnienia, jak zrobić ten element, który jest ostatnio wbudowany w pojazdy z silnikiem Diesla. Jak naszkicowaliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Volkswagen Transporter 5. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury wywołanie drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę silnika, trzeba być na autostradzie lub rozkręcić silnik Volkswagena Transportera 5. Z biegiem czasu zdaliśmy sobie więc sprawę, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i w następnym rozdziale zaobserwujemy, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Transporter 5 .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Transporter 5?

W tej sekcji określimy, co z pewnością Cię tutaj pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Transporter 5, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Transporter 5?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia w Volkswagen Transporter 5, ale który należy doładować co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Druga, którą dzisiaj jesteśmy entuzjastycznie nastawieni, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz ewakuację materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wyjaśniono powyżej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr zatka się. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volkswagena Transportera 5 z powodu filtra cząstek stałych, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory Volkswagen Transporter 5 ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Transporter 5?

Jak już wcześniej zdefiniowaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w jego Volkswagen Transporter 5? Należy pamiętać, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest głównym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć w przedziale od 700 do 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie częstego wzrostu temperatury i innych komplikacji konstrukcyjnych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Transporter 5, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Transporter 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector