Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Transporter 6 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak zamierzono i powoduje więcej komplikacji niż obsługuje, dlatego zobaczymy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Volkswagen Transporter 6? . Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, do czego jest przeznaczony filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Transporter 6.

Do czego służy filtr cząstek stałych w Volkswagen Transporter 6?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od wyjaśnienia, jak nie tak dawno ten element był dołączany do pojazdów z silnikiem Diesla. Jak wyjaśniliśmy pokrótce we wstępie, celem tego filtra było naprawienie komplikacji związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Volkswagen Transporter 6. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu gazów spalinowych, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy temperatura jest wystarczająco wysoka, aby doprowadzić do drugiego spalania, które zakończy spalanie i wyeliminuje wszystkie te rakotwórcze cząstki. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki napędowej, musisz być na autostradzie lub rozpędzić jednostkę silnikową Volkswagena Transportera 6. Z czasem zauważyliśmy więc, że pojazdy, które są konkretnie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i odkryjemy w następnej części, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Transporter 6 .

Weiterlesen:
Mój Volkswagen Transporter 5 zjeżdża w prawo, co robić?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Transporter 6?

W tym dziale dowiemy się, co na pewno Cię tutaj pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Transporter 6, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Transporter 6?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Volkswagena Transportera 6, ale należy go uzupełniać co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkie te szkodliwe sadze. Drugi, który dziś nas interesuje, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak wyjaśniono powyżej, konieczne są bardzo wysokie temperatury, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr zatka się. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volkswagena Transportera 6 z powodu filtra cząstek stałych, zapoznaj się z naszą treścią na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda procedura.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Transporter 6?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w jego Volkswagen Transporter 6? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, robocizna nie jest najważniejsza, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę wymianę należy rozważyć tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz często autostradą, sugerujemy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Jak zablokować Volkswagena Transportera 5 z rozładowanym akumulatorem?

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Transporter 6 znajdziesz w kategorii Volkswagen Transporter 6.

Ссылка на основную публикацию