Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Transporter ?

Filtr cząstek stałych to dość nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych silników Diesla. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej problemów niż obsługuje, dlatego dowiemy się na tej stronie przy wymianie filtra cząstek stałych w Volkswagenie Transporterze? . W tym celu najpierw dowiemy się, do czego przeznaczony jest filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Transporterze.

Do czego służy filtr cząstek stałych w Volkswagen Transporter?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od powodu, dla którego ten pierwiastek niedawno znalazł się w samochodach z silnikiem Diesla. Jak opisaliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemu zanieczyszczenia i szkodliwości spalin z samochodów Volkswagen Transporter. Jego zasadą działania jest przechowywanie spalin, które nie zostały spalone lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, aby doprowadzić do drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Volkswagena Transportera. Z czasem więc zdaliśmy sobie sprawę, że auta, które specjalnie jeżdżą na krótkich trasach lub w mieście nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalenie tych oparów i zaobserwujemy w dalszej części, że te problemy mogą zmusić do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volkswagen Transporter .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagenie Transporterze?

W tym rozdziale dowiemy się, co najbardziej Cię tu przyciąga, czy i kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagenie Transporterze?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volkswagen Transporter?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Volkswagena Transportera, ale należy go uzupełniać co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, który nas interesuje w tym artykule, pracuje z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Jednak, jak opisano wcześniej, konieczne są bardzo wysokie temperatury, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volkswagena Transportera z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda ten proces.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Volkswagen Transporterze 6 ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagenie Transporterze?

Jak wyjaśniliśmy przed chwilą, filtr cząstek stałych został zaprojektowany tak, aby służył przez cały okres eksploatacji pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w jego Volkswagen Transporterze? Zwróć uwagę, że ten komponent jest bardzo drogi, praca nie jest najważniejszą kwestią, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sam element będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od silnika, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, radzimy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że z powodu braku dostatecznie częstego wzrostu temperatury i innych problemów konstrukcyjnych należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volkswagena Transporter, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Transporter.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector