Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volvo Xc40 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowoczesna technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych silników Diesla. Od dawna jest uważany za cudowne rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem. Nie działa to jednak tak dobrze, jak zamierzone i powoduje więcej problemów niż rozwiązuje, dlatego o tym dzisiaj dowiemy się przy wymianie filtra cząstek stałych w Volvo Xc40? . W tym celu najpierw określimy, do czego jest używany filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy należy go wymienić w Twoim Volvo Xc40.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych w Volvo Xc40?

Dlatego zaczynamy treść naszego artykułu od powodu, dla którego ten komponent jest ostatnio dołączany do pojazdów z silnikiem Diesla. Jak naszkicowaliśmy szybko we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Volvo Xc40. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie odpowiednio wysoką temperaturę, wywoła drugie spalanie, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki napędowej, musisz jechać autostradą lub rozpędzić jednostkę silnikową Volvo Xc40. Zauważyliśmy więc z biegiem czasu, że samochody, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalenie tych oparów i zobaczymy w następnym rozdziale, że te problemy mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volvo Xc40 .

Weiterlesen:
Wibracje pedału hamulca w Volvo Xc40 ?

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volvo Xc40?

W tej sekcji określimy, co najbardziej Cię tutaj przyciąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volvo Xc40, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volvo Xc40?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do samochodów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Volvo Xc40, ale który należy uzupełniać co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy zainteresowani w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i uruchomią regenerację filtra oraz opróżnienie materiałów rakotwórczych. Jednak, jak ujawniono wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volvo Xc40 w wyniku działania filtra cząstek stałych, nie wahaj się zapoznać się z naszymi treściami na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volvo Xc40?

Jak już wcześniej ujawniliśmy, filtr cząstek stałych ma wystarczyć na całe życie pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volvo Xc40? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sam element będzie się znacznie różnić pod względem ceny w zależności od silnika, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy wziąć pod uwagę tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, zalecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że w wyniku braku dostatecznie regularnego wzrostu temperatury i innych problemów projektowych należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Where to find the odometer fuse on Volvo Xc40 ?

Więcej wskazówek dotyczących Volvo Xc40 znajdziesz w kategorii Volvo Xc40.

Ссылка на основную публикацию