Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w volvo xc70 ?

Filtr cząstek stałych to dość nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin nowoczesnych silników Diesla. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Jednak nie działa tak dobrze, jak został zaprojektowany i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w volvo xc70? . Aby to zrobić, najpierw określimy, do czego jest używany filtr cząstek stałych w Twoim pojeździe silnikowym, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim volvo xc70.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych w volvo xc70?

Tak więc zaczynamy naszą treść od uzasadnienia, aby ten element był ostatnio dołączany do pojazdów z silnikiem Diesla. Jak pokrótce wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów volvo xc70. Jego zasadą działania jest magazynowanie spalin, które nie uległy spaleniu lub które nadal zawierają szkodliwe cząstki, a gdy osiągnie wystarczająco wysoką temperaturę, aby doprowadzić do drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki silnikowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik volvo xc70. Z czasem zauważyliśmy więc, że pojazdy, które są głównie na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych oparów i w dalszej części zaobserwujemy, że komplikacje te mogą zmusić do wymień filtr cząstek stałych w swoim volvo xc70 .

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w volvo xc70?

W tej sekcji określimy, co z pewnością Cię pociąga, jeśli konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w volvo xc70, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w volvo xc70?

Dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych do pojazdów, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie ma znaczenia dla volvo xc70, ale który należy doładowywać co 120 000 km z dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a tym samym spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy entuzjastycznie nastawieni w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wygenerują reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Jednak, jak wyjaśniono wcześniej, wymaga bardzo wysokich temperatur, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli potrzebujesz wyczyścić zawór EGR swojego volvo xc70 z powodu filtra cząstek stałych, nie wahaj się zapoznać się z naszą treścią na ten temat, aby określić, na czym polega ten proces.

Weiterlesen:
Ekran dotykowy volvo xc70 nie działa

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w volvo xc70?

Jak już wcześniej opisaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez całe życie samochodu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w jego volvo xc70? Należy pamiętać, że ta część jest niezwykle kosztowna, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępna. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Ta wymiana powinna być rozważana tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz regularnie autostradą, polecamy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko, obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i nadal jest kłopotliwy, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować wymień filtr cząstek stałych od 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę większy, jeśli jest mieszany .

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat volvo xc70, przejdź do naszej kategorii volvo xc70.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector