Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volvo XC90 ?

Filtr cząstek stałych to całkiem nowa technologia, która ma na celu usuwanie szkodliwych cząstek ze spalin najnowszych diesli. Od dawna postrzegana jest jako cudowne rozwiązanie tych komplikacji związanych z zanieczyszczeniem. Niemniej jednak nie działa tak dobrze, jak oczekiwano i powoduje więcej komplikacji niż rozwiązuje, dlatego odkryjemy w tym artykule przy wymianie filtra cząstek stałych w Volvo XC90? . Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, do czego służy filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie, a następnie, kiedy należy wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volvo XC90.

Jaki jest cel filtra cząstek stałych w Volvo XC90?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od wyjaśnienia tego komponentu, który został niedawno wbudowany w pojazdy z silnikiem Diesla. Jak pokrótce wspomnieliśmy we wstępie, celem tego filtra było rozwiązanie problemów związanych z zanieczyszczeniem i szkodliwością spalin z pojazdów Volvo XC90. Jego koncepcja działania polega na przechowywaniu niespalonych spalin lub zawierających jeszcze szkodliwe cząstki, a po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury doprowadzenie do drugiego spalania, które zakończy spalanie i pozbędzie się wszystkich tych rakotwórczych cząstek. Niestety, aby osiągnąć tak wysoką temperaturę jednostki napędowej, musisz być na autostradzie lub rozkręcić silnik Volvo XC90. W miarę upływu czasu odkryliśmy, że pojazdy, które są na krótkich trasach lub w mieście, nie pozwalają filtrowi cząstek stałych na spalanie tych gazów i odkryjemy w następnej sekcji, że te komplikacje mogą zmusić Cię do wymienić filtr cząstek stałych w Twoim Volvo XC90 .

Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Volvo XC90

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volvo XC90?

W tym rozdziale dowiemy się, co najbardziej Cię tu pociąga, czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volvo XC90, a jeśli tak, to kiedy?

Czy konieczna jest wymiana filtra cząstek stałych w Volvo XC90?

W samochodach dostępne są 2 rodzaje filtrów cząstek stałych, filtr cząstek stałych z dodatkiem, który nie dotyczy Volvo XC90, ale który należy uzupełniać co 120 000 km dodatkiem, który umożliwia regenerację filtra cząstek stałych, a w konsekwencji spalanie wszystkich te szkodliwe sadze. Drugi, ten, którym jesteśmy zainteresowani w tym artykule, działa z metalami szlachetnymi, które w wysokiej temperaturze wywołają reakcję chemiczną i doprowadzą do regeneracji filtra i usunięcia materiałów rakotwórczych. Niemniej jednak, jak opisano wcześniej, konieczne są bardzo wysokie temperatury, jeśli nie zostaną one osiągnięte, filtr się zatka. Jeśli filtr nie jest regenerowany ręcznie, jedź z dużą prędkością przez około 20 minut, aby osiągnąć tę temperaturę, a tym samym zregenerować filtr, zatka go i grozi uszkodzeniem turbosprężarki, zaworu EGR lub jednostki silnika. Jeśli musisz wyczyścić zawór EGR swojego Volvo XC90 z powodu filtra cząstek stałych, nie zastanawiaj się dwa razy, aby spojrzeć na nasze treści na ten temat, aby dowiedzieć się, jak wygląda ten proces.

Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volvo XC90?

Jak już wcześniej zdefiniowaliśmy, filtr cząstek stałych ma służyć przez cały okres eksploatacji pojazdu, jednak niektórzy z Was mogą się zastanawiać kiedy trzeba wymienić filtr cząstek stałych w swoim Volvo XC90? Zwróć uwagę, że ten element jest niezwykle kosztowny, praca nie jest najważniejszym problemem, ponieważ jest łatwo dostępny. Ale sama część będzie się ogromnie różnić pod względem ceny w zależności od Twojej motoryzacji, nadal możesz liczyć między 700 a 2000 €. Tę zmianę należy rozpatrywać tylko w przypadku całkowicie zatkanego filtra cząstek stałych. Jeśli nie jeździsz wielokrotnie autostradą, radzimy, co miesiąc jechać 10 minut po autostradzie co najmniej 3000 obr/min . Mimo wszystko obecny filtr cząstek stałych nie został dobrze zaprojektowany i pozostaje problematyczny, uważa się, że ze względu na brak dostatecznie częstego wzrostu temperatury i inne komplikacje konstrukcyjne należy zacząć planować zmień filtr cząstek stałych z 200 000 km, jeśli używasz swojego XX, który jest bardziej miejski i trochę więcej, jeśli jest mieszany .

Weiterlesen:
Przyspieszenie wibracji w Volvo XC90, co robić ?

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Volvo XC90, zapoznaj się z kategorią Volvo XC90.

Ссылка на основную публикацию