Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w BMW X5 ?

Zakup samochodu to duży budżet dla większości ludzi, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację pojazdu mechanicznego, a za niektóre czynności konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Dlatego logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „na darmo”. Dziś wam pokażemy kiedy wymienić pasek rozrządu w swoim BMW X5? W tym celu, na początek, dowiemy się, dlaczego ważne jest wykonanie tego procesu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim BMW X5 , to szybko opiszemy jak ta wymiana jest wykonana i na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w BMW X5.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w BMW X5?

Jak wyjaśniliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w BMW X5 to spory budżet, więc rozumiemy, że robisz to ostrożnie i pozwalasz zrozumieć korzyści płynące z tej naprawy, więc szybko pokażemy Ci, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu w Twoim BMW X5

Rozrząd w BMW X5 odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. Tak naprawdę będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem BMW X5 polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I w konsekwencji, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, niemożliwa jest wizualna weryfikacja jego stanu. Możesz więc sądzić, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim BMW X5, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej znaczące są wyniki. W związku z tym podstawa, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię karty klucza BMW X5?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w BMW X5?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu BMW X5? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak wyjaśniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowsze będzie Twoje BMW X5, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Jednakże, sprawdź książkę serwisową swojego BMW X5, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w BMW X5?

Ponieważ pasek rozrządu w BMW X5 reprezentuje wysoki budżet, można racjonalnie zastanawiać się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tym procesem, niemniej jednak szybko podsumujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść BMW X5 na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego BMW X5, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.
Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego BMW X5

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim BMW X5 . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat BMW X5, przejdź do naszej kategorii BMW X5.

Ссылка на основную публикацию