Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Buick Cascada ?

Zakup samochodu to dla większości ludzi duży budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację pojazdu mechanicznego, a za niektóre prace konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Dlatego oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Na tej stronie pokażemy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w swoim Buick Cascada? W tym celu przede wszystkim zobaczymy, dlaczego konieczne jest wykonanie tego procesu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Buick Cascada? , wtedy dość szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta wymiana, i wreszcie, ile kosztuje pasek rozrządu w Buick Cascada.

Dlaczego musimy zmienić pasek rozrządu w Buick Cascada?

Jak wyjaśniliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Buick Cascada to spory budżet, więc rozumiemy, że wahasz się, czy to zrobić i aby zrozumieć znaczenie tej naprawy, więc dość szybko pokażemy Ci dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu twojego Buick Cascada

Rozrząd Buick Cascada ma zasadniczy cel w płynnej pracy silnika. Tak naprawdę będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnikowej i uniknie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem Buicka Cascada polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnika. I tak, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno jest wizualnie sprawdzić jego stan. Możesz więc uwierzyć, że ten pas to tylko nieistotna część, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli czas twojego Buicka Cascady się zepsuje, na pewno będziesz musiał zmienić silnik tego. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej znaczące są wyniki. W związku z tym niezbędne, aby pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Buick Cascada ?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w Buick Cascada?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Buick Cascada? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak wspomnieliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie twój Buick Cascada, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojego Buicka Cascada, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Buick Cascada?

Ponieważ pasek rozrządu w Buick Cascada reprezentuje wysoki budżet, można logicznie zastanawiać się, czy nie można go zmienić samemu. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć tę procedurę, jednak dość szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Buick Cascada na stojakach, a w zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Buicka Cascada, przestrzegając znaczników.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Buick Cascada od środka?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz zmienić pasek rozrządu w swoim Buick Cascada . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Ilekroć masz dodatkowe pytania dotyczące Buick Cascada, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Buick Cascada.

Ссылка на основную публикацию