Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Chevrolecie Tahoe ?

Zakup samochodu to duży budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis pojazdu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „za nic”. Na tej stronie zamierzamy Ci opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Chevrolecie Tahoe? W tym celu, na początek, zobaczymy, dlaczego konieczne jest wykonanie tej pracy rutynowej służby, a następnie when to do the timing belt of your Chevrolet Tahoe , następnie szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje wykonanie paska rozrządu w Chevrolecie Tahoe.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Chevrolecie Tahoe?

Jak wyjaśniliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Chevrolecie Tahoe to spory budżet, więc odkrywamy, że robisz to ostrożnie i pozwalasz odkryć znaczenie tej naprawy, więc szybko opiszemy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Chevrolecie Tahoe?

Działanie paska rozrządu Twojego Chevroleta Tahoe

Rozrząd Chevroleta Tahoe ma istotny wpływ na płynną pracę silnika. Tak naprawdę będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę jednostki silnika i uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem Chevroleta Tahoe polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. A co za tym idzie, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno jest wizualnie zweryfikować jego stan. Możesz więc pomyśleć, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się czas w Twoim Chevrolecie Tahoe, na pewno będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej dotkliwe są skutki. W związku z tym podstawa, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

When to do the timing belt of its Chevrolet Tahoe?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu Chevroleta Tahoe? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak ujawniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Chevrolet Tahoe, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojego Chevroleta Tahoe, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Chevrolet Tahoe, który już nie przyspiesza

Jak wymienić pasek rozrządu w Chevrolecie Tahoe?

Ponieważ pasek rozrządu Chevroleta Tahoe reprezentuje wysoki budżet, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go zmienić samemu. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą operacją, jednak szybko podsumujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Postaw Chevroleta Tahoe na stojakach iw zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnikowej pozostały we właściwej pozycji, w każdym innym przypadku twoja jednostka silnikowa się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Chevroleta Tahoe, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Chevrolet Tahoe . Pamiętaj, że jeśli robisz to u mechanika marki lub w centrum motoryzacyjnym takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Chevrolecie Tahoe, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Tahoe.

Weiterlesen:
Mój Chevrolet Tahoe jedzie w lewo, co robić ?
Ссылка на основную публикацию