Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Dacii Logan ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba doliczyć rutynowy serwis pojazdu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „na darmo”. Na tej stronie zamierzamy Ci opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twojej Dacii Logan? W tym celu przede wszystkim dowiemy się, dlaczego ważne jest osiągnięcie tego aktu rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w swojej Dacii Logan? , wtedy dość szybko zademonstrujemy, jak odbywa się ta wymiana i wreszcie, ile kosztuje pasek rozrządu w Dacii Logan.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Dacii Logan?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Dacii Logan to bardzo ważny budżet, więc doszliśmy do wniosku, że wahasz się, aby to zrobić i pozwolić ci obliczyć korzyści z tej naprawy, więc dość szybko opisz, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS na Dacii Logan, co robić ?

Funkcja paska rozrządu w Dacii Logan

Rozrząd Dacii Logan odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Dacii Logan polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. A co za tym idzie, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, wizualna weryfikacja jego stanu jest niemożliwa. Możesz więc pomyśleć, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twojej Dacii Logan, na pewno będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej znaczące są wyniki. W związku z tym pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Kiedy zrobić pasek rozrządu w Dacii Logan?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu w Dacii Logan? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak wspomnieliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowsza będzie Twoja Dacia Logan, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojej Dacii Logan, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim wykonasz rozrząd . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Dacii Logan ?

Jak wymienić pasek rozrządu w Dacii Logan?

Ponieważ pasek rozrządu w Dacii Logan reprezentuje wysoki budżet, można logicznie zastanawiać się, czy nie można go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć tę operację, niemniej jednak dość szybko podsumujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Dacię Logan na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojej Dacii Logan, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa prawidłowo.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swojej Dacii Logan . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie rzecz biorąc szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Więcej wskazówek dotyczących Dacii Logan znajdziesz w kategorii Dacia Logan.

Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa utknęła w Dacii Logan?
Ссылка на основную публикацию