Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Fiacie Grande Punto ?

Zakup samochodu to spory budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba będzie dodać rutynowe przeglądy pojazdu mechanicznego, a za niektóre rutynowe czynności serwisowe rachunek może być dość wysoki. W związku z tym oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Dzisiaj zamierzamy Wam opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Fiacie Grande Punto? W tym celu przede wszystkim dowiemy się, dlaczego konieczne jest osiągnięcie tego aktu rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twoim Fiacie Grande Punto , więc dość szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje wykonanie paska rozrządu w Fiat Grande Punto.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Fiacie Grande Punto?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Fiacie Grande Punto to ogromny budżet, więc doszliśmy do wniosku, że wahasz się, aby to zrobić i aby umożliwić Ci zrozumienie korzyści z tej poprawki, więc dość szybko opisz, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Jak zamontować zaczep w Fiacie Grande Punto?

Pasek rozrządu w Twoim Fiacie Grande Punto

Rozrząd Fiata Grande Punto odgrywa ważną rolę w płynnej pracy silnika. Rzeczywiście, jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę jednostki silnika i uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Fiata Grande Punto polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. A co za tym idzie, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, wizualna weryfikacja jego stanu jest niemożliwa. Możesz więc pomyśleć, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Fiacie Grande Punto, na pewno będziesz musiał wymienić silnik. Rzeczywiście, tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej znaczące są wyniki. Dlatego jest niezbędne, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Fiacie Grande Punto?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Fiata Grande Punto? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak wspomnieliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej posuwamy się w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Fiat Grande Punto, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, zajrzyj do książki serwisowej swojego Fiata Grande Punto, aby dowiedzieć się, jaka jest dokładna żywotność i maksymalny przebieg, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się w moim Fiacie Grande Punto, co robić ?

Jak wymienić pasek rozrządu w Fiacie Grande Punto?

Ponieważ pasek rozrządu Fiata Grande Punto to budżet, więc można racjonalnie zastanawiać się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą operacją, jednak dość szybko opiszemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Fiata Grande Punto na stojakach, a w zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnikowej pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Fiata Grande Punto, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Fiacie Grande Punto . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to u mechanika marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i jednostkę silnika. Zwróć uwagę, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Fiata Grande Punto, przejdź do naszej kategorii Fiat Grande Punto.

Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Fiata Grande Punto, co robić ?
Ссылка на основную публикацию