Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Ford Ranger?

Zakup samochodu to duży budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba doliczyć rutynowy serwis pojazdu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. W związku z tym oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Na tej stronie wyjaśnimy ci kiedy wymienić pasek rozrządu w swoim Ford Ranger? W tym celu przede wszystkim zobaczymy, dlaczego konieczne jest wykonanie tej pracy rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Ford Rangera? , wtedy szybko zademonstrujemy, jak odbywa się ta wymiana, a na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Ford Ranger.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Ford Ranger?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Ford Ranger to spory budżet, więc zdajemy sobie sprawę, że niechętnie to robisz i pozwalasz sobie zorientować się, jak ważna jest ta naprawa, więc szybko wyjaśnimy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Cel paska rozrządu Twojego Ford Rangera

Rozrząd Ford Rangera odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. Rzeczywiście, jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Ford Rangera polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I w konsekwencji, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, niemożliwa jest wizualna weryfikacja jego stanu. Możesz więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest duże. Jeśli rozrząd twojego Ford Rangera się zepsuje, na pewno będziesz musiał wymienić silnik. Rzeczywiście, tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie uszkodzenia, tym bardziej znaczące są wyniki. Dlatego jest niezbędne, aby pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Ford Ranger?

Kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Ford Rangera?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu Ford Rangera? Należy wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak wyjaśniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Ford Ranger, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, sprawdź książkę serwisową swojego Ford Rangera, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Ford Ranger?

Ponieważ pasek rozrządu Ford Rangera jest bardzo budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą operacją, jednak szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby zmienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Ford Rangera na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Ford Rangera, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Ford Ranger?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Ford Ranger . Pamiętaj, że jeśli robisz to u mechanika marki lub w centrum motoryzacyjnym takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford Rangera, zapoznaj się z naszą kategorią Ford Ranger.

Ссылка на основную публикацию