Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Ford Tourneo?

Zakup samochodu to dla wielu z nas duży budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis swojego samochodu, a za niektóre rutynowe czynności serwisowe rachunek może być dość wysoki. Tak oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „za nic”. Na tej stronie wyjaśnimy ci kiedy wymienić pasek rozrządu w swoim Ford Tourneo? W tym celu, na początek, odkryjemy, dlaczego ważne jest osiągnięcie tej pracy rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Ford Tourneo , więc szybko zademonstrujemy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Ford Tourneo.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Ford Tourneo?

Jak wyjaśniliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Ford Tourneo to ogromny budżet, więc zdajemy sobie sprawę, że nie chcesz tego robić i aby umożliwić Ci zrozumienie znaczenia tej naprawy, więc szybko wyjaśnimy dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Ford Tourneo

Cel paska rozrządu Twojego Ford Tourneo

Rozrząd Ford Tourneo ma istotny wpływ na płynną pracę silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę jednostki silnika i uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Ford Tourneo polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. I tak, w przeciwieństwie do paska osprzętu, nie da się wizualnie sprawdzić jego stanu. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli rozrząd twojego Ford Tourneo się zepsuje, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej znaczące są wyniki. Dlatego jest pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Ford Tourneo?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu Ford Tourneo? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak opisaliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Ford Tourneo, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, zapoznaj się z książką serwisową swojego Ford Tourneo, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Ford Tourneo nie działa

Jak wymienić pasek rozrządu w Ford Tourneo?

Ponieważ pasek rozrządu Ford Tourneo jest bardzo budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie można go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą procedurą, jednak szybko opiszemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Ford Tourneo na stojakach, a w zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Ford Tourneo, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Ford Tourneo . Pamiętaj, że jeśli robisz to u mechanika marki lub w centrum samochodowym takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i jednostkę silnika. Zwróć uwagę, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Ford Tourneo, przejdź do naszej kategorii Ford Tourneo.

Weiterlesen:
Gdzie umieścić płyn chłodzący w Ford Tourneo ?
Ссылка на основную публикацию