Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Ford Transicie?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis samochodu, a za niektóre rutynowe czynności serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „za nic”. Na tej stronie wyjaśnimy ci kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Ford Transicie? W tym celu przede wszystkim zobaczymy, dlaczego ważne jest osiągnięcie tej pracy rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Ford Transita Następnie dość szybko wytłumaczymy jak odbywa się ta zmiana i na koniec ile kosztuje wykonanie paska rozrządu w Ford Transicie.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Ford Transit?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Ford Transicie to ogromny budżet, więc odkrywamy, że jesteś ostrożny, aby to zrobić i pozwolić Ci odkryć znaczenie tej poprawki, więc dość szybko wyjaśnimy, dlaczego to jest tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Jak złożyć tylną kanapę w moim Ford Transit Connect?

Działanie paska rozrządu Twojego Ford Transita

Rozrząd Ford Transita odgrywa ważną rolę w płynnej pracy silnika. Rzeczywiście, jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnikowej i uniknie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym bardziej będzie wymagał pasek podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Ford Transita polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnika. I dlatego, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, wizualna weryfikacja jego stanu jest niemożliwa. Możesz więc pomyśleć, że ten pasek to tylko nieistotny element, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się rozrząd Twojego Ford Transita, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. Rzeczywiście, tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. W związku z tym niezbędne, aby pasek rozrządu był na czas .

Kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Ford Transita?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu do Ford Transita? Należy wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wyjaśniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Ford Transit, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Jednakże, sprawdź książkę serwisową swojego Ford Transita, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Najlepsza jednostka główna do Ford Transit

Jak wymienić pasek rozrządu w Ford Transit?

Jako że pasek rozrządu w Ford Transicie jest bardzo budżetowy, można racjonalnie zastanowić się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety dostęp do tego jest bardzo trudny i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą procedurą, niemniej jednak dość szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Postaw Ford Transita na stojakach iw zaleznosci od jednostki silnikowej bedziesz musial zdjac kolo. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnikowej pozostały we właściwej pozycji, w każdym innym przypadku twoja jednostka silnikowa się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Ford Transita przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Ford Transicie . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Ford Transita, przejdź do naszej kategorii Ford Transit.

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Fordem Transitem
Ссылка на основную публикацию