Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Ford Transit Connect?

Zakup samochodu to dla wielu z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację samochodu, a za niektóre czynności konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Oczywistym jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. W tym artykule pokażemy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Ford Transit Connect? W tym celu przede wszystkim odkryjemy, dlaczego konieczne jest wykonanie tej pracy konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Ford Transit Connect , wtedy dość szybko opiszemy Wam jak ta zmiana jest dokonana i na koniec ile kosztuje wykonanie paska rozrządu w Ford Transit Connect.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Ford Transit Connect?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Ford Transicie Connect to spory budżet, więc dowiadujemy się, że wahasz się, aby to zrobić i pozwolić Ci zorientować się w korzyściach z tej naprawy, więc zajmiemy się dość szybko pokazać, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Ford Transita ?

Osłona paska rozrządu Twojego Ford Transit Connect

Rozrząd Ford Transit Connect ma istotny wpływ na płynną pracę silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Ford Transit Connect polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I tak, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno jest wizualnie zweryfikować jego stan. Możesz więc pomyśleć, że ten pasek to tylko nieistotna część, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli rozrząd twojego Ford Transit Connect zepsuje się, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej dotkliwe są wyniki. W związku z tym niezbędne, aby pasek rozrządu był na czas .

Kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Ford Transita Connecta?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu Ford Transit Connect? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak wyjaśniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Ford Transit Connect, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, zapoznaj się z książką serwisową swojego Ford Transit Connect, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Najlepsza jednostka główna do Ford Transit

Jak wymienić pasek rozrządu w Ford Transit Connect?

Ponieważ pasek rozrządu w Ford Transit Connect jest bardzo budżetowy, można logicznie zapytać, czy nie da się go samemu wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć tę procedurę, mimo to dość szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Ford Transit Connect na stojakach i w zależności od silnika będziesz musiał zdjąć koło. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Ford Transit Connect przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę w przypadku wymiany paska rozrządu w swoim Ford Transit Connect . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale ogólnie rzecz biorąc szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i silnik. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Ford Transit Connect, zajrzyj do kategorii Ford Transit Connect.

Weiterlesen:
Lampka olejowa Ford Transit Connect, która pozostaje włączona
Ссылка на основную публикацию