Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w fotelu lei?

Zakup samochodu to dla wielu z nas duży budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację pojazdu mechanicznego, a za niektóre czynności konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. W związku z tym oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest właściwy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Na tej stronie zamierzamy Ci opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w swoim fotelu leon? W tym celu, na początek, odkryjemy, dlaczego konieczne jest wykonanie tego procesu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego seat leon? , to szybko wytłumaczymy jak ta wymiana jest wykonywana i na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu lei fotela.

Dlaczego musimy zmienić pasek rozrządu w leanie fotela?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w lewie fotela stanowi bardzo ważny budżet, więc doszliśmy do wniosku, że wahasz się, aby to zrobić i pozwolić ci obliczyć wartość tej poprawki, więc szybko opiszemy dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Jakie paliwo do seat leon ?

Funkcja paska rozrządu twojego seat leon

Taktowanie leu fotela odgrywa ważną rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to silnikowi wydajną pracę i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem leona siedzenia polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I dlatego, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, wizualna weryfikacja jego stanu jest niemożliwa. Możesz więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli zepsuje się czas twojego leona, na pewno będziesz musiał zmienić silnik tego. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej dotkliwe są wyniki. Dlatego jest niezbędne, aby pasek rozrządu był na czas .

Kiedy zrobić pasek rozrządu swojego leona?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu z seat leon? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak ujawniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej posuwamy się w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie twój leon fotela, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojego seat leon, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w fotelu leon?

Jak wymienić pasek rozrządu w seat leonie?

Ponieważ pasek rozrządu leona to wysoki budżet, można logicznie zakwestionować, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety dostęp do tego jest bardzo trudny i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą operacją, nawet tak szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść leon siedzenia na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj rozrządy skrzyni biegów

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały w odpowiedniej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nowy rozkład swojego fotela leon, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać wyobrażenie o cenie, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim fotelu leon . Należy pamiętać, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Zwróć uwagę, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat siedzenia leon, przejdź do naszej kategorii siedzenia leon.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w seat leon ?
Ссылка на основную публикацию