Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Nissan Almera ?

Zakup samochodu to dla większości z nas duży budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację samochodu, a za niektóre czynności konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Logiczne jest więc zadać sobie pytanie, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie tych napraw, a nie robienie ich „za nic”. Dzisiaj zamierzamy Wam opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Nissan Almera? W tym celu, na początek, odkryjemy, dlaczego konieczne jest wykonanie tej pracy konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Nissan Almera? , wtedy dość szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Nissan Almera.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Nissan Almera?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Nissan Almera stanowi ważny budżet, więc odkrywamy, że wahasz się, czy to zrobić i że chcesz odkryć zalety tej poprawki, więc dość szybko opiszemy, dlaczego tak się dzieje tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu w Twoim Nissan Almera

Rozrząd Nissana Almera odgrywa ważną rolę w płynnej pracy silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to silnikowi wydajną pracę i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Nissana Almera polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. A co za tym idzie, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno wizualnie zweryfikować jego stan. Możesz więc pomyśleć, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Nissan Almera, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej dotkliwe są wyniki. W związku z tym niezbędne, aby pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
W moim Nissan Almera kontrolka pasa bezpieczeństwa świeci się dalej

Kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Nissan Almera?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu Nissana Almera? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak ujawniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Nissan Almera, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Jednakże, zapoznaj się z książką serwisową Nissana Almera, aby poznać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Nissan Almera?

Ponieważ pasek rozrządu w Nissan Almera to bardzo wysoki budżet, można racjonalnie zastanawiać się, czy nie da się go samemu wymienić. Niestety dostęp do tego jest bardzo trudny i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć ten proces, nawet tak szybko opiszemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Ustaw Nissana Almerę na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Nissana Almera, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.
Weiterlesen:
Where to find the odometer fuse on Nissan Almera ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Nissan Almera . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i silnik. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Nissana Almera, zajrzyj do kategorii Nissan Almera.

Ссылка на основную публикацию