Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Nissan Patrol 3 ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację pojazdu mechanicznego, a za niektóre prace konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Logiczne jest więc zadać sobie pytanie, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw, a nie robienie ich „za nic”. Na tej stronie pokażemy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Nissan Patrol 3? W tym celu przede wszystkim zobaczymy, dlaczego ważne jest wykonanie tej pracy konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twoim Nissan Patrol 3? , więc dość szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Nissan Patrol 3.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Nissan Patrol 3?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Nissan Patrol 3 stanowi bardzo ważny budżet, więc rozumiemy, że robisz to ostrożnie i pozwalasz zrozumieć korzyści płynące z tej naprawy, więc dość szybko pokażemy dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Nissan Patrol 3 ?

Funkcja paska rozrządu Twojego Nissana Patrol 3

Rozrząd Nissana Patrol 3 odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Nissana Patrol 3 polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. I tak, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, wizualna weryfikacja jego stanu jest niemożliwa. Możesz więc sądzić, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli rozrząd w Twoim Nissan Patrol 3 się zepsuje, na pewno będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. Dlatego jest pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Kiedy zrobić pasek rozrządu w Nissan Patrol 3?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Nissana Patrol 3? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wyjaśniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Nissan Patrol 3, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Niemniej jednak, zapoznaj się z książką serwisową Nissana Patrol 3, aby poznać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Mój Nissan Patrol 3 jedzie w prawo, co robić?

Jak wymienić pasek rozrządu w Nissan Patrol 3?

Ponieważ pasek rozrządu w Nissan Patrol 3 reprezentuje wysoki budżet, można logicznie zapytać, czy nie można go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą procedurą, niemniej jednak dość szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Nissana Patrola 3 na stojakach, a w zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Nissana Patrol 3, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Nissan Patrol 3 . Należy pamiętać, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Więcej wskazówek dotyczących Nissana Patrol 3 znajdziesz w kategorii Nissan Patrol 3.

Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak z Nissana Patrol 3 ?
Ссылка на основную публикацию