Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Oplu Adamie ?

Zakup samochodu to dla wielu z nas duży budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis pojazdu, a za niektóre rutynowe czynności serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „za nic”. Dzisiaj wyjaśnimy Wam kiedy wymienić pasek rozrządu w swoim Oplu Adamie? W tym celu, na początek, dowiemy się, dlaczego konieczne jest wykonanie tej pracy rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Opla Adama , więc dość szybko pokażemy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje wykonanie paska rozrządu w Oplu Adama.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Oplu Adamie?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Oplu Adamie to bardzo ważny budżet, więc zdajemy sobie sprawę, że niechętnie to robisz i pozwalasz sobie zorientować się w korzyściach z tej naprawy, więc dość szybko wyjaśnij, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Opel Adam ?

Działanie paska rozrządu Twojego Opla Adama

Rozrząd Opla Adama ma zasadnicze znaczenie dla płynnej pracy silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na prawidłową pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Opla Adama polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. W rezultacie, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, nie można wizualnie sprawdzić jego stanu. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Oplu Adamie, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a także pęknie wałek rozrządu. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej znaczące są wyniki. Dlatego jest pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Opla Adama?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu Opel Adam? Należy wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wyjaśniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Opel Adam, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, zapoznaj się z książką serwisową Opla Adama, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Najlepszy olej silnikowy do Opla Adam

Jak wymienić pasek rozrządu w Oplu Adamie?

Ponieważ pasek rozrządu w Oplu Adamie reprezentuje wysoki budżet, można logicznie zakwestionować, czy nie można go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą procedurą, nawet tak dość szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Opla Adama na stojakach i w zależności od silnika, być może będziesz musiał zdjąć koło. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Opla Adama, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Oplu Adam . Należy pamiętać, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i silnik. Zwróć uwagę, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli chcesz więcej poradników na temat Opla Adama, przejdź do naszej kategorii Opel Adam.

Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Oplu Adamie?
Ссылка на основную публикацию