Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Peugeot 308 ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć utrzymanie pojazdu mechanicznego, a za niektóre czynności konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Oczywistym jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest właściwy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „za nic”. Dzisiaj wyjaśnimy wam kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Peugeot 308? W tym celu, na początek, odkryjemy, dlaczego ważne jest wykonanie tej pracy, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twoim Peugeot 308 , wtedy dość szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Peugeot 308.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Peugeot 308?

Jak powiedzieliśmy na wstępie, wymiana paska rozrządu w Peugeot 308 to spory budżet, więc odkrywamy, że wahasz się, aby to zrobić i pozwolić Ci odkryć wartość tej poprawki, więc dość szybko wyjaśnimy, dlaczego tak się dzieje tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu w Twoim Peugeot 308

Rozrząd Peugeot 308 odgrywa ważną rolę w płynnej pracy silnika. Tak naprawdę będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Peugeot 308 polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. W efekcie, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, nie da się wizualnie sprawdzić jego stanu. Możesz więc pomyśleć, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Peugeot 308, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. W związku z tym niezbędne, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak czyścić katalizator Peugeot 308 ?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Peugeot 308?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu w Peugeot 308? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wspomnieliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Peugeot 308, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojego Peugeota 308, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Peugeot 308?

Ponieważ pasek rozrządu w Peugeot 308 jest bardzo budżetowy, można racjonalnie zakwestionować, czy nie można go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą operacją, jednak dość szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Ustaw Peugeota 308 na stojakach iw zależności od silnika będziesz musiał zdjąć koło. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Peugeota 308, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa skutecznie.
Weiterlesen:
GPS Peugeot 308 nie działa Peugeot 308

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Peugeot 308 . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Peugeota 308, przejdź do naszej kategorii Peugeot 308.

Ссылка на основную публикацию