Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Peugeot 807 ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis samochodu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Na tej stronie zamierzamy Ci opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Peugeot 807? W tym celu, na początek, odkryjemy, dlaczego ważne jest osiągnięcie tej pracy rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twoim Peugeot 807 , wtedy dość szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Peugeot 807.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Peugeot 807?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, wymiana paska rozrządu w Peugeot 807 to bardzo ważny budżet, więc zdajemy sobie sprawę, że niechętnie to robisz i pozwalasz sobie zorientować się w korzyściach z tej naprawy, więc zajmiemy się dość szybko opisz, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Peugeot 807?

Funkcja paska rozrządu Twojego Peugeot 807

Rozrząd Peugeot 807 odgrywa ważną rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnikowej i uniknie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Peugeot 807 polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnika. I tak, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, wizualna kontrola jego stanu jest niemożliwa. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek to tylko nieistotny element, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Peugeot 807, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i zranią je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej dotkliwe są wyniki. W związku z tym niezbędne, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Peugeot 807?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu w Peugeot 807? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wyjaśniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Peugeot 807, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, zajrzyj do książki serwisowej swojego Peugeota 807, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Peugeot 807 nie działa

Jak wymienić pasek rozrządu w Peugeot 807?

Ponieważ pasek rozrządu w Peugeocie 807 jest bardzo budżetowy, można racjonalnie zakwestionować, czy nie da się go zmienić samemu. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie zastanowić się nad tym procesem, niemniej jednak dość szybko opiszemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Peugeota 807 na stojakach, a w zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Peugeota 807, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Peugeot 807 . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Peugeota 807, spójrz na kategorię Peugeot 807.

Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Peugeot 807 ?
Ссылка на основную публикацию