Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Peugeot e-2008 ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis pojazdu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „za nic”. Dzisiaj zamierzamy Wam opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Peugeot e-2008? W tym celu na początek dowiemy się, dlaczego konieczne jest osiągnięcie tego aktu rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twoim Peugeot e-2008 , wtedy szybko opiszemy jak ta wymiana jest wykonana i na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w Peugeot e-2008.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Peugeot e-2008?

Jak wyjaśniliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Peugeot e-2008 to ogromny budżet, więc rozumiemy, że robisz to ostrożnie i pozwalasz zrozumieć korzyści płynące z tej poprawki, więc szybko opiszemy dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Cel paska rozrządu w Twoim Peugeot e-2008

Rozrząd Peugeota e-2008 ma zasadnicze znaczenie dla płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to silnikowi wydajną pracę i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem Peugeota e-2008 polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. W efekcie, w przeciwieństwie do paska osprzętu, trudno wizualnie sprawdzić jego stan. Można więc przypuszczać, że ten pasek to tylko nieistotny element, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twoim Peugeot e-2008, bez wątpienia będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej dotkliwe są wyniki. W związku z tym niezbędne, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Lampka kluczyka w Peugeot e-208 pozostaje włączona

Kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Peugeot e-2008?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu w Peugeot e-2008? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak wspomnieliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Peugeot e-2008, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, sprawdź książkę serwisową swojego Peugeota e-2008, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Peugeot e-2008?

Ponieważ pasek rozrządu w Peugeot e-2008 jest bardzo budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najlepiej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć ten proces, niemniej jednak szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Ustaw Peugeota e-2008 na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Peugeota e-2008 przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.
Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik w Peugeocie e-2008 ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Peugeot e-2008 . Należy pamiętać, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i silnik. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków dotyczących Peugeot e-2008, przejdź do naszej kategorii Peugeot e-2008.

Ссылка на основную публикацию