Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Ram ProMaster?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba doliczyć rutynowy serwis samochodu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. W tym artykule zamierzamy Wam opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Ram ProMaster? W tym celu przede wszystkim zobaczymy, dlaczego konieczne jest wykonanie tej czynności rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Ram ProMaster? , następnie szybko zademonstrujemy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Ram ProMaster.

Dlaczego musimy zmienić pasek rozrządu w Ram ProMaster?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Ram ProMaster to spory budżet, więc doszliśmy do wniosku, że wahasz się, czy to zrobić i aby umożliwić ci wymyślenie korzyści z tej naprawy, więc szybko opiszemy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu twojego Ram ProMaster

Taktowanie Ram ProMaster ma kluczowe znaczenie dla płynnej pracy silnika. Rzeczywiście, jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem Ram ProMaster polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I dlatego, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, nie można wizualnie sprawdzić jego stanu. Możesz więc pomyśleć, że ten pas jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest duże. Jeśli czas twojego Ram ProMaster się zepsuje, na pewno będziesz musiał zmienić silnik tego. Rzeczywiście, tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. W związku z tym pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak usunąć felgę z Ram ProMaster?

Kiedy zrobić pasek rozrządu jego Ram ProMaster?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu Ram ProMaster? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wyjaśniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie twój Ram ProMaster, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową Ram ProMaster, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim zrobisz pomiar czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Ram ProMaster?

Ponieważ pasek rozrządu Ram ProMaster reprezentuje wysoki budżet, można logicznie zastanawiać się, czy nie można go zmienić samemu. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą operacją, jednak szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Ram ProMaster na stojakach i w zależności od silnika, być może będziesz musiał zdjąć koło. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Ram ProMaster, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Ram ProMaster City?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Ram ProMaster . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i silnik. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Ram ProMaster, przejdź do naszej kategorii Ram ProMaster.

Ссылка на основную публикацию