Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Renault Express?

Zakup samochodu to dla wielu osób duży budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć obsługę samochodu, a za niektóre prace konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. W związku z tym oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Dziś wam pokażemy kiedy wymienić pasek rozrządu w Renault Express? W tym celu, na początek, odkryjemy, dlaczego konieczne jest osiągnięcie tego aktu utrzymania, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Renault Express , następnie szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta wymiana, a na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Renualt Express.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Renault Express?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Renualt Express stanowi znaczny budżet, więc doszliśmy do wniosku, że wahasz się, aby to zrobić, i aby umożliwić Ci określenie korzyści z tej poprawki, więc szybko pokażemy Ci dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu w Renault Express

Rozrząd w Renualt Express ma ważny cel dla płynnej pracy silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem w Renualt Express polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I tak, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, trudno wizualnie sprawdzić jego stan. Możesz więc pomyśleć, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest duże. Jeśli czas Twojego Renualt Express się zepsuje, z pewnością będziesz musiał zmienić silnik tego pojazdu. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a także pęknie wałek rozrządu. Im szybciej silnik pracuje w momencie uszkodzenia, tym bardziej znaczące są wyniki. Dlatego jest podstawa, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Renualt Express?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Renault Express?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu w Renault Express? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak ujawniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Renualt Express, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojego Renualt Express, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć przed wykonaniem pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Renault Express?

Ponieważ pasek rozrządu w Renualt Express reprezentuje wysoki budżet, można racjonalnie zakwestionować, czy nie można go zmienić samemu. Niestety dostęp do tego jest bardzo trudny i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najlepiej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą procedurą, nawet tak szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Renualt Express na stojakach iw zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Renualt Express, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik podnośnika szyby w Renualt Express?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Renualt Express . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale ogólnie rzecz biorąc szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Zwróć uwagę, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Renualt Express, przejdź do naszej kategorii Renualt Express.

Ссылка на основную публикацию