Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Renault Master ?

Zakup samochodu to dla wielu z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację samochodu, a za niektóre czynności konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. To tak oczywiste, że należy zadać sobie pytanie, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „za nic”. W tym artykule pokażemy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Renault Master? W tym celu, na początek, dowiemy się, dlaczego konieczne jest wykonanie tego procesu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Renault Master , więc szybko pokażemy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje wykonanie paska rozrządu w Renault Master.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Renault Master?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Renault Master to spory budżet, więc rozumiemy, że nie chcesz tego robić i aby zrozumieć znaczenie tej poprawki, więc szybko pokażemy Ci, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Cel paska rozrządu Twojego Renault Master

Rozrząd Renault Master ma kluczowe znaczenie dla płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem Renault Master polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I tak, w przeciwieństwie do paska osprzętu, trudno jest wizualnie zweryfikować jego stan. Możesz więc pomyśleć, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli rozrząd w Twoim Renault Master się zepsuje, bez wątpienia będziesz musiał wymienić silnik tego samochodu. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a także pęknie wałek rozrządu. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. W związku z tym niezbędne, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak ręcznie zablokować Renault Mastera ?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Renault Master?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu w Renault Master? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak ujawniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Renault Master, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, zajrzyj do książki serwisowej swojego Renault Mastera, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Renault Master?

Ponieważ pasek rozrządu w Renault Master jest bardzo budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć tę procedurę, niemniej jednak szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Renault Master na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Renault Master, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Jakie paliwo do Renault Master 3 ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Renault Master . Pamiętaj, że jeśli robisz to u mechanika marki lub w centrum samochodowym takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale ogólnie rzecz biorąc szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Renault Master, przejdź do naszej kategorii Renault Master.

Ссылка на основную публикацию