Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Renault Twingo 3 ?

Zakup samochodu to spory budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba doliczyć rutynowe serwisowanie pojazdu mechanicznego, a za niektóre rutynowe czynności serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „za nic”. W tym artykule pokażemy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Renault Twingo 3? W tym celu przede wszystkim zobaczymy, dlaczego ważne jest osiągnięcie tej pracy rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twoim Renault Twingo 3? , wtedy dość szybko zademonstrujemy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Renault Twingo 3.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Renault Twingo 3?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Renault Twingo 3 stanowi ważny budżet, więc odkrywamy, że wahasz się, aby to zrobić i pozwolić Ci odkryć wartość tej naprawy, więc dość szybko pokażemy Ci dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Moje Renault Twingo 3 ściąga w prawo, co robić ?

Osłona paska rozrządu w Twoim Renault Twingo 3

Rozrząd Renault Twingo 3 ma kluczowe znaczenie dla płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnikowej i uniknie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Renault Twingo 3 polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. A co za tym idzie, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno jest wizualnie sprawdzić jego stan. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest duże. Jeśli rozrząd w Twoim Renault Twingo 3 się zepsuje, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. Dlatego jest pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Renault Twingo 3?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu w Renault Twingo 3? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak ujawniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Renault Twingo 3, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, zapoznaj się z książką serwisową swojego Renault Twingo 3, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Renault Twingo 3, co robić ?

Jak wymienić pasek rozrządu w Renault Twingo 3?

Ponieważ pasek rozrządu w Renault Twingo 3 jest bardzo budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tym procesem, niemniej jednak dość szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Ustaw Renault Twingo 3 na stojakach, a w zależności od jednostki silnikowej może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały w odpowiedniej pozycji, w każdym innym przypadku twoja jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Renault Twingo 3 przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa prawidłowo.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Renault Twingo 3 . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Renault Twingo 3, skonsultuj się z naszą kategorią Renault Twingo 3.

Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w Renault Twingo 3?
Ссылка на основную публикацию