Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Renault Twingo?

Zakup samochodu to duży budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację samochodu, a za niektóre czynności konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Dlatego logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „na darmo”. Dzisiaj wyjaśnimy wam kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Renault Twingo? W tym celu, na początek, odkryjemy, dlaczego ważne jest wykonanie tego procesu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twoim Renault Twingo , a następnie szybko opiszemy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje wykonanie paska rozrządu w Renault Twingo.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Renault Twingo?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Renault Twingo to bardzo ważny budżet, więc rozumiemy, że jesteś ostrożny i pozwala zrozumieć znaczenie tej naprawy, więc szybko wyjaśnimy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu w Twoim Renault Twingo

Rozrząd Renault Twingo ma istotny wpływ na płynną pracę silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę jednostki silnika i uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym bardziej będzie wymagał pasek podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Renault Twingo polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. A co za tym idzie, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno jest wizualnie zweryfikować jego stan. Możesz więc uwierzyć, że ten pas to tylko nieistotna część, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli rozrząd w Twoim Renault Twingo się zepsuje, bez wątpienia będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. W związku z tym podstawa, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim Renault Twingo?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Renault Twingo?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu w Renault Twingo? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak ujawniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Renault Twingo, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Niemniej jednak, zapoznaj się z książką serwisową swojego Renault Twingo, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Renault Twingo?

Jako że pasek rozrządu w Renault Twingo jest bardzo budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go zmienić samemu. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mieli możliwość rozważenia tej operacji, nawet tak szybko podsumujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Renault Twingo na stojakach i w zależności od jednostki silnika, może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały w odpowiedniej pozycji, w każdym innym przypadku twoja jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Renault Twingo, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa skutecznie.
Weiterlesen:
Okno zablokowało się w Renault Twingo, co mogę zrobić ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Renault Twingo . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i jednostkę silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Twingo, zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Renault Twingo.

Ссылка на основную публикацию