Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Renault Zoe ?

Zakup samochodu to duży budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba doliczyć rutynowy serwis samochodu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Dzisiaj zamierzamy Wam opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Renault Zoe? W tym celu, na początek, odkryjemy, dlaczego konieczne jest wykonanie tej pracy rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Renault Zoe? , więc szybko pokażemy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Renault Zoe.

Dlaczego musimy zmienić pasek rozrządu w Renault Zoe?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Renault Zoe to spory budżet, więc rozumiemy, że nie chcesz tego robić i aby zrozumieć wagę tej poprawki, więc szybko opiszemy, dlaczego tak jest tak ważne, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu w Twoim Renault Zoe

Rozrząd Renault Zoe odgrywa ważną rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnikowej i uniknie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Renault Zoe polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnika. A co za tym idzie, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, trudno wizualnie sprawdzić jego stan. Możesz więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest duże. Jeśli rozrząd twojego Renault Zoe się zepsuje, bez wątpienia będziesz musiał zmienić silnik tego. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie uszkodzenia, tym poważniejsze są skutki. Dlatego jest pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Renault Zoe ?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Renault Zoe?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu w Renault Zoe? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak opisaliśmy wcześniej, nie możemy pominąć wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Renault Zoe, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, zapoznaj się z książką serwisową swojego Renault Zoe, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Renault Zoe?

Ponieważ pasek rozrządu w Renault Zoe reprezentuje wysoki budżet, można racjonalnie zakwestionować, czy nie można go zmienić samemu. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć tę operację, jednak szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Renault Zoe na stojakach, a w zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnikowej pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Renault Zoe, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym Renault Zoe, co robić ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Renault Zoe . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Więcej wskazówek dotyczących Renault Zoe znajdziesz w kategorii Renault Zoe.

Ссылка на основную публикацию