Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Seat Ateca?

Zakup samochodu to dla większości z nas duży budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację samochodu, a za niektóre czynności konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Dlatego logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „na darmo”. Dzisiaj zamierzamy Wam opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Seat Ateca? W tym celu, na początek, zobaczymy, dlaczego konieczne jest wykonanie tej pracy konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Seat Ateca? , wtedy dość szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta wymiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Seat Ateca.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Seat Ateca?

Jak wyjaśniliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Seat Ateca stanowi ogromny budżet, więc doszliśmy do wniosku, że robisz to ostrożnie i pozwalasz określić wartość tej poprawki, więc dość szybko opisz, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Pasek rozrządu w Twoim Seat Ateca

Rozrząd Seata Ateca ma zasadnicze znaczenie dla płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Seat Ateca polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I tak, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, wizualna weryfikacja jego stanu jest niemożliwa. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieznaczną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli rozrząd Twojego Seata Ateca się zepsuje, na pewno będziesz musiał wymienić silnik tego samochodu. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej znaczące są wyniki. W związku z tym niezbędne, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w Seat Ateca?

Kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Seata Ateca?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Seat Ateca? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak wyjaśniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Seat Ateca, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, zapoznaj się z książką serwisową Seata Ateca, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Seat Ateca?

Ponieważ pasek rozrządu w Seatie Atece jest bardzo kosztowny, można racjonalnie zakwestionować, czy nie można go samemu zmienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mieli możliwość rozważenia tej operacji, nawet tak dość szybko opiszemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Seat Ateca na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Seat Ateca, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Lampka olejowa Seat Ateca, która pozostaje włączona

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Seat Ateca . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

W przypadku dalszych pytań dotyczących Seat Ateca, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Seat Ateca.

Ссылка на основную публикацию