Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w skodzie fabia ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć obsługę samochodu, a za niektóre prace konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. W związku z tym logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „na darmo”. Dzisiaj wyjaśnimy wam kiedy wymienić pasek rozrządu w Twojej skodzie fabia? W tym celu przede wszystkim odkryjemy, dlaczego konieczne jest wykonanie tego procesu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojej skody fabia , to szybko wytłumaczymy jak ta wymiana jest wykonywana i na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w skodzie fabia.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w skodzie fabia?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Skodzie Fabii stanowi ważny budżet, więc odkrywamy, że robisz to ostrożnie i pozwalasz odkryć zalety tej poprawki, więc szybko wyjaśnimy, dlaczego tak jest tak ważne, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu Twojej skody fabia

Rozrząd Skoda Fabia odgrywa ważną rolę w płynnej pracy silnika. Rzeczywiście, jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnikowej i uniknie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Skoda Fabia polega na tym, że jest on wewnętrzny w jednostce silnika. I dlatego, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, nie da się wizualnie sprawdzić jego stanu. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli rozrząd w Twojej skodzie fabi się zepsuje, na pewno będziesz musiał wymienić silnik. Rzeczywiście, tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej dotkliwe są skutki. W związku z tym pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Moja skoda fabia ściąga w prawo, co robić ?

Kiedy zrobić pasek rozrządu swojej skody fabia?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu skody fabia? Należy wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak wyjaśniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowsza będzie Twoja skoda fabia, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, zapoznaj się z książką serwisową swojej skody fabia, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć przed wykonaniem pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w skodzie fabia?

Ponieważ pasek rozrządu w skodzie fabii reprezentuje wysoki budżet, można logicznie zakwestionować, czy nie można go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli rozważyć tę procedurę, nawet tak szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść skodę fabia na stojakach, a w zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojej skody fabia, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w mojej Skodzie Fabii?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swojej skodzie fabia . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i jednostkę silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące skody fabia, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią skoda fabia.

Ссылка на основную публикацию