Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Skodzie Kamiq ?

Zakup samochodu to dla wielu z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację pojazdu mechanicznego, a za niektóre prace konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Oczywistym jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Na tej stronie pokażemy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w Twojej Skodzie Kamiq? W tym celu, na początek, dowiemy się, dlaczego ważne jest wykonanie tej pracy konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twojej Skodzie Kamiq , to pokrótce Wam opiszemy jak ta wymiana jest wykonana i na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w Skodzie Kamiq.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Skodzie Kamiq?

Jak wyjaśniliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Skodzie Kamiq to bardzo ważny budżet, więc zdajemy sobie sprawę, że robisz to ostrożnie i pozwalasz zrozumieć znaczenie tej poprawki, więc szybko pokazać, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu w Twojej Skodzie Kamiq

Rozrząd Skody Kamiq odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Skody Kamiq polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. W efekcie, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, nie da się wizualnie zweryfikować jego stanu. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieznaczną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twojej Skodzie Kamiq, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są wyniki. Dlatego jest niezbędne, aby pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Drgania zmiany biegów w Skodzie Kamiq ?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w Skodzie Kamiq?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Skody Kamiq? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak ujawniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowsza Skoda Kamiq będzie tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, zajrzyj do książki serwisowej swojej Skody Kamiq, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim zrobisz rozrząd . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Skodzie Kamiq?

Ponieważ pasek rozrządu w Skodzie Kamiq jest bardzo budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go samemu zmienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tym procesem, nawet tak szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Postaw Skodę Kamiq na stojakach iw zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojej Skody Kamiq, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa utknęła w Skodzie Kamiq?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w Twojej Skodzie Kamiq . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Zwróć uwagę, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Skody Kamiq, przejdź do naszej kategorii Skoda Kamiq.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector