Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Skodzie Karoq ?

Zakup samochodu to duży budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba doliczyć rutynowy serwis samochodu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Oczywistym jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. W tym artykule zamierzamy Wam opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twojej Skodzie Karoq? W tym celu, na początek, zobaczymy, dlaczego konieczne jest wykonanie tej pracy rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twojej Skodzie Karoq , więc dość szybko opiszemy Wam jak ta wymiana jest wykonana i na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w Skodzie Karoq.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Skodzie Karoq?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Skodzie Karoq to ogromny budżet, więc rozumiemy, że wahasz się, aby to zrobić i aby zrozumieć wartość tej poprawki, więc dość szybko opiszemy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu Twojej Skody Karoq

Rozrząd Skody Karoq odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę jednostki silnikowej i uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym bardziej będzie wymagał pasek podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Skody Karoq polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnika. I dlatego, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno jest wizualnie sprawdzić jego stan. Możesz więc uwierzyć, że ten pas jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest duże. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twojej Skodzie Karoq, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są wyniki. Dlatego jest pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak zablokować Skodę Karoq z rozładowaną baterią?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w Skodzie Karoq?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu Skoda Karoq? Należy wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wyjaśniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowsza będzie Twoja Skoda Karoq, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojej Skody Karoq, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć przed wykonaniem pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Skodzie Karoq?

Ponieważ pasek rozrządu Skody Karoq reprezentuje wysoki budżet, można racjonalnie zakwestionować, czy nie można go zmienić samemu. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najlepiej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć tę operację, nawet tak dość szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Skodę Karoq na stojakach i w zależności od jednostki silnika, być może będziesz musiał zdjąć koło. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojej Skody Karoq, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa skutecznie.
Weiterlesen:
Przyspieszenie wibracji w Skodzie Karoq, co robić ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w Twojej Skodzie Karoq . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie rzecz biorąc szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i jednostkę silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Skody Karoq, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Skoda Karoq.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector