Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Skodzie Kodiaq ?

Zakup samochodu to spory budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba doliczyć rutynowe serwisowanie pojazdu mechanicznego, a za niektóre rutynowe czynności serwisowe rachunek może być dość wysoki. Dlatego oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Na tej stronie wyjaśnimy ci kiedy wymienić pasek rozrządu w Twojej Skodzie Kodiaq? W tym celu, na początek, zobaczymy, dlaczego konieczne jest wykonanie tej czynności rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w Twojej Skodzie Kodiaq , więc dość szybko opiszemy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Skodzie Kodiaq.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Skodzie Kodiaq?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Skodzie Kodiaq stanowi ważny budżet, więc odkrywamy, że wahasz się, aby to zrobić i pozwolić ci odkryć zalety tej poprawki, więc dość szybko wyjaśnimy, dlaczego to jest tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu Twojej Skody Kodiaq

Rozrząd Skody Kodiaq odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z czasem Skody Kodiaq polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I w konsekwencji, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, nie da się wizualnie sprawdzić jego stanu. Możesz więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli rozrząd w Twojej Skodzie Kodiaq się zepsuje, na pewno będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie uszkodzenia, tym poważniejsze są skutki. Dlatego jest pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Skodzie Kodiaq

Kiedy zrobić pasek rozrządu w Skodzie Kodiaq?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu Skoda Kodiaq? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak ujawniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowsza Twoja Skoda Kodiaq będzie tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, spójrz na książkę serwisową swojej Skody Kodiaq, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim zrobisz rozrząd . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Skodzie Kodiaq?

Ponieważ pasek rozrządu Skody Kodiaq reprezentuje wysoki budżet, można logicznie zapytać, czy nie można go zmienić samodzielnie. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć ten proces, niemniej jednak dość szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Skodę Kodiaq na stojakach i w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojej Skody Kodiaq, przestrzegając znaczników.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa skutecznie.
Weiterlesen:
Gdzie umieścić płyn chłodzący w Skodzie Kodiaq ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w Twojej Skodzie Kodiaq . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie rzecz biorąc szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i silnik. Zwróć uwagę, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Skoda Kodiaq, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Skoda Kodiaq.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector