Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w skodzie octavia ?

Zakup samochodu to dla wielu z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis swojego samochodu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. W związku z tym oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Dzisiaj zamierzamy Wam opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twojej skodzie octavii? W tym celu przede wszystkim dowiemy się, dlaczego ważne jest osiągnięcie tego procesu rutynowej obsługi, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojej skody octavia , to dość szybko opiszemy wam jak ta wymiana jest wykonana i na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w skodzie octavia.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w skodzie octavia?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w skodzie octavia to bardzo ważny budżet, więc dowiadujemy się, że robisz to ostrożnie i pozwalasz sobie zorientować się w korzyściach z tej naprawy, więc będziemy dość szybko opisz, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Weiterlesen:
Dlaczego moja skoda octavia pachnie spalonym plastikiem?

Pasek rozrządu Twojej skody octavii

Rozrząd Skody Octavii odgrywa ważną rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Skody Octavii polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. A co za tym idzie, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, nie da się wizualnie sprawdzić jego stanu. Można więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli zepsuje się rozrząd w Twojej skodzie octavii, bez wątpienia będziesz musiał wymienić silnik tej skody. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej dotkliwe są skutki. W związku z tym niezbędne, aby pasek rozrządu był na czas .

Kiedy zrobić pasek rozrządu swojej skody octavii?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu skody octavii? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wyjaśniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowsza będzie Twoja skoda octavia, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, zajrzyj do książki serwisowej swojej skody octavii, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Weiterlesen:
W mojej skodzie octavia świeci się kontrolka paliwa, co robić ?

Jak wymienić pasek rozrządu w skodzie octavia?

Ponieważ pasek rozrządu skody octavii ma wysoki budżet, można logicznie zakwestionować, czy nie można go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najlepiej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć tę procedurę, nawet tak dość szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby zmienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść skodę octavię na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojej skody octavii, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa skutecznie.

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swojej skodzie octavia . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Aby dowiedzieć się więcej o skoda octavia, spójrz na kategorię skoda octavia.

Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w mojej skodzie octavia ?
Ссылка на основную публикацию