Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w skodzie yeti ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację pojazdu mechanicznego, a za niektóre prace konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Logiczne jest więc zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw, a nie robienie ich „na darmo”. Na tej stronie pokażemy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w Twojej skodzie yeti? W tym celu, na początek, dowiemy się, dlaczego konieczne jest osiągnięcie tego procesu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojej skody yeti , to pokrótce opiszemy Wam jak ta wymiana jest wykonana i na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w skodzie yeti.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w skodzie yeti?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w skodzie yeti to spory budżet, więc doszliśmy do wniosku, że niechętnie to robisz i pozwalasz określić wartość tej poprawki, więc szybko pokażemy Ci dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Cel paska rozrządu Twojej skody yeti

Rozrząd Skoda Yeti ma kluczowe znaczenie dla płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem skody yeti polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I tak, w przeciwieństwie do paska osprzętu, wizualna weryfikacja jego stanu jest niemożliwa. Można więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli rozrząd w Twojej skodzie yeti się zepsuje, bez wątpienia będziesz musiał wymienić silnik tego egzemplarza. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są wyniki. W związku z tym niezbędne, aby pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora skoda yeti, co robić ?

Kiedy zrobić pasek rozrządu swojej skody yeti?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu skody yeti? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wspomnieliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowsza będzie Twoja skoda yeti, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Jednakże, sprawdź książkę serwisową swojej skody yeti, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć przed wykonaniem pomiaru czasu . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w skodzie yeti?

Ponieważ pasek rozrządu w skodzie yeti jest bardzo kosztowny, można racjonalnie zastanawiać się, czy nie da się go samemu wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć tę procedurę, nawet tak szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść skodę yeti na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały w odpowiedniej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojej skody yeti, przestrzegając znaczników.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Jak zamienić 2-osobową skodę yeti w 5-osobową ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swojej skodzie yeti . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie rzecz biorąc szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące skoda yeti, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii skoda yeti.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector