Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w smart forfour?

Zakup samochodu to duży budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację samochodu, a za niektóre czynności konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Logiczne jest więc zadać sobie pytanie, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw, a nie robienie ich „na darmo”. W tym artykule wyjaśnimy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim smart forfour? W tym celu przede wszystkim zobaczymy, dlaczego konieczne jest wykonanie tej pracy konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego smarta forfour? , wtedy dość szybko zademonstrujemy wam, jak odbywa się ta wymiana, i wreszcie, ile kosztuje pasek rozrządu w smart forfour.

Dlaczego musimy zmienić pasek rozrządu w smart forfour?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w smart forfour stanowi znaczny budżet, więc rozumiemy, że wahasz się, aby to zrobić i aby zrozumieć wartość tej poprawki, więc dość szybko wyjaśnimy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu Twojego smarta forfour

Rozrząd smarta forfour ma zasadnicze znaczenie dla płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to silnikowi wydajną pracę i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem smarta forfour polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I tak, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, nie da się wizualnie zweryfikować jego stanu. Możesz więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest duże. Jeśli czas Twojego smarta forfour się zepsuje, bez wątpienia będziesz musiał zmienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i zniszczą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. W związku z tym pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak naprawić zablokowany klucz w moim smart fortwo?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w smart forfour?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu smarta forfour? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wyjaśniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój smart forfour, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, zapoznaj się z książką serwisową swojego smarta forfour, aby poznać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w smart forfour?

Ponieważ pasek rozrządu w smart forfour reprezentuje wysoki budżet, można racjonalnie zakwestionować, czy nie można go samemu zmienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy-amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tym procesem, jednak dość szybko opiszemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść smarta forfour na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego smarta forfour, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa skutecznie.
Weiterlesen:
W moim smart fortwo pali się kontrolka paliwa, co robić?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim smart forfour . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat smarta forfour, przejdź do naszej kategorii smart forfour.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector