Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w smart fortwo ?

Zakup samochodu to dla większości z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć obsługę samochodu, a za niektóre prace konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Dlatego logiczne jest zadawanie sobie pytania, kiedy jest najszczęśliwszy czas na wykonanie tych napraw i nie robienie ich „na darmo”. Na tej stronie pokażemy Ci to kiedy wymienić pasek rozrządu w smart fortwo? W tym celu, na początek, odkryjemy, dlaczego konieczne jest osiągnięcie tego aktu utrzymania, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego smarta fortwo? , więc dość szybko wyjaśnimy, jak odbywa się ta zmiana i na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w smart fortwo.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w smart fortwo?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, wymiana paska rozrządu w smart fortwo to ogromny budżet, więc odkrywamy, że nie chcesz tego robić i nie pozwalasz Ci odkryć korzyści płynących z tej naprawy, więc dość szybko pokażemy Ci, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu Twojego smarta fortwo

Rozrząd smarta fortwo odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnikowej i uniknie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem smarta fortwo polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. I w konsekwencji, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, trudno jest wizualnie sprawdzić jego stan. Możesz więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest znaczne. Jeśli rozrząd Twojego smarta fortwo się zepsuje, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. Dlatego jest niezbędne, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w smart fortwo?

Kiedy zamontować pasek rozrządu w smart fortwo?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu smarta fortwo? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak ujawniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój smart fortwo, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, spójrz na książkę serwisową swojego smarta fortwo, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w smart fortwo?

Jako że pasek rozrządu w smart fortwo jest bardzo budżetowy, można logicznie zakwestionować, czy nie da się go samemu wymienić. Niestety dostęp do tego jest bardzo trudny i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć tę procedurę, jednak dość szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Postaw smarta fortwo na stojakach i w zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego smarta fortwo, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Oświetlenie silnika pozostaje w smart fortwo

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim smart fortwo . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i jednostkę silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Więcej wskazówek dotyczących smarta fortwo znajdziesz w kategorii smart fortwo.

Ссылка на основную публикацию