Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Subaru Crosstrek ?

Zakup samochodu to dla wielu z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis swojego samochodu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. Logiczne jest więc zadać sobie pytanie, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Na tej stronie zamierzamy Ci opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Subaru Crosstrek? W tym celu, na początek, odkryjemy, dlaczego ważne jest wykonywanie tej pracy rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Subaru Crosstrek , wtedy szybko zademonstrujemy, jak odbywa się ta wymiana, a na koniec, ile kosztuje pasek rozrządu w Subaru Crosstrek.

Dlaczego musimy zmienić pasek rozrządu w Subaru Crosstrek?

Jak informowaliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Subaru Crosstrek to ważny budżet, więc zdajemy sobie sprawę, że wahasz się, aby to zrobić i pozwolić Ci zrozumieć znaczenie tej naprawy, więc szybko opiszemy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu w Twoim Subaru Crosstrek

Rozrząd Subaru Crosstrek odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na prawidłową pracę silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem Subaru Crosstrek polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. W efekcie, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, nie da się wizualnie sprawdzić jego stanu. Możesz więc pomyśleć, że ten pas jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest duże. Jeśli rozrząd twojego Subaru Crosstrek się zepsuje, na pewno będziesz musiał zmienić silnik tego. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie uszkodzenia, tym poważniejsze są skutki. W związku z tym podstawa, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Subaru Crosstrek?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Subaru Crosstrek?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu w Subaru Crosstrek? Trzeba wiedzieć, że każdy silnik jest inny i jak ujawniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Subaru Crosstrek, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, sprawdź książkę serwisową swojego Subaru Crosstrek, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim zrobisz rozrząd . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Subaru Crosstrek?

Ponieważ pasek rozrządu w Subaru Crosstrek reprezentuje wysoki budżet, można racjonalnie zakwestionować, czy nie można go zmienić samodzielnie. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć ten proces, nawet tak szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Subaru Crosstrek na stojakach, a w zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed ustawieniem nowego należy wyjąć wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Subaru Crosstrek, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy silnik działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Jak wyregulować reflektory w Subaru Crosstrek ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Subaru Crosstrek . Pamiętaj, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Zwróć uwagę, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Subaru Crosstrek, spójrz na kategorię Subaru Crosstrek.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector