Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Subaru Impreza ?

Zakup samochodu to dla wielu z nas spory budżet, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację samochodu, a za niektóre prace konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. Dlatego oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „za nic”. Dzisiaj wyjaśnimy wam kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Subaru Imprezie? W tym celu na początek dowiemy się, dlaczego konieczne jest wykonanie tego procesu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Subaru Impreza , więc szybko pokażemy, jak odbywa się ta wymiana i wreszcie, ile kosztuje pasek rozrządu w Subaru Impreza.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Subaru Imprezie?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Subaru Impreza to bardzo ważny budżet, więc rozumiemy, że robisz to ostrożnie i pozwalasz zrozumieć korzyści płynące z tej naprawy, więc szybko wyjaśnimy, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Pasek rozrządu Twojego Subaru Impreza

Rozrząd Subaru Imprezy odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę jednostki silnikowej i uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótsza odległość pokonuje Twój samochód, tym bardziej wymaga użycia paska podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Subaru Impreza polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. I tak, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, trudno wizualnie sprawdzić jego stan. Możesz więc pomyśleć, że ten pasek to tylko nieistotny element, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli rozrząd twojego Subaru Impreza się zepsuje, na pewno będziesz musiał zmienić silnik. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a także pęknie wałek rozrządu. Im szybciej silnik pracuje w momencie uszkodzenia, tym bardziej znaczące są wyniki. Dlatego jest pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak z Subaru Imprezy ?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Subaru Imprezie?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy zrobić pasek rozrządu w Subaru Imprezie? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak ujawniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej posuwamy się w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Subaru Impreza, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Niemniej jednak, sprawdź książkę serwisową swojego Subaru Imprezy, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim zrobisz rozrząd . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Subaru Imprezie?

Ponieważ pasek rozrządu w Subaru Imprezie reprezentuje wysoki budżet, można racjonalnie zakwestionować, czy nie można go zmienić samemu. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej wykwalifikowani mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą procedurą, nawet tak szybko zilustrujemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Subaru Impreza na stojakach, a w zależności od jednostki silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to osiągnąć, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały w odpowiedniej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Subaru Impreza, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z informacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa skutecznie.
Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Subaru Impreza ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Subaru Impreza . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to u mechanika marki lub w centrum samochodowym, takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Zwróć uwagę, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Subaru Impreza, przejdź do naszej kategorii Subaru Impreza.

Ссылка на основную публикацию