Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Subaru Outback ?

Zakup samochodu to duży budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba będzie doliczyć konserwację pojazdu mechanicznego, a za niektóre czynności konserwacyjne rachunek może być dość wysoki. W związku z tym oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest najlepszy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „za nic”. Dziś wam pokażemy kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Subaru Outback? W tym celu przede wszystkim odkryjemy, dlaczego ważne jest wykonanie tego aktu konserwacji, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Subaru Outback , więc dość szybko zademonstrujemy wam, jak wprowadza się tę zmianę i wreszcie, ile kosztuje pasek rozrządu w Subaru Outback.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Subaru Outback?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Subaru Outback to spory budżet, więc rozumiemy, że nie chcesz tego robić i aby zrozumieć znaczenie tej naprawy, więc dość szybko pokażemy Ci, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Działanie paska rozrządu w Twoim Subaru Outback

Rozrząd Subaru Outback odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to prawidłowe działanie jednostki silnika i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym bardziej będzie wymagał pasek podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z taktowaniem Subaru Outback polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnikową. I w konsekwencji, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, nie da się wizualnie sprawdzić jego stanu. Możesz więc przypuszczać, że ten pasek jest tylko nieistotnym elementem, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest duże. Jeśli rozrząd twojego Subaru Outback się zepsuje, bez wątpienia będziesz musiał wymienić silnik. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie uszkodzenia, tym poważniejsze są skutki. Dlatego jest niezbędne, aby pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Subaru Outback?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w Subaru Outback?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy produkować pasek rozrządu w Subaru Outback? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wyjaśniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Subaru Outback, tym mniej będziesz musiał się martwić o swój pasek. Jednakże, sprawdź książkę serwisową swojego Subaru Outback, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć przed wykonaniem pomiaru czasu . Średnio paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Subaru Outback?

Jako, że pasek rozrządu w Subaru Outback reprezentuje wysoki budżet, można racjonalnie zastanawiać się, czy nie da się go samemu wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć ten proces, nawet dość szybko opiszemy różne kroki, które należy wykonać, aby zmienić ten pasek rozrządu:

 • Postaw Subaru Outback na stojakach i w zależności od jednostki silnika, być może będziesz musiał zdjąć koło. Wymontuj rozrządy skrzyni biegów

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały we właściwej pozycji, w przeciwnym razie jednostka silnika się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zainstaluj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zainstaluj nową dystrybucję swojego Subaru Outback, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa prawidłowo.
Weiterlesen:
Maska utknęła w moim Subaru Outback, co mogę zrobić?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Subaru Outback . Pamiętaj, że jeśli robisz to u mechanika marki lub w centrum motoryzacyjnym takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w oparciu o miejsce, w którym to robisz i jednostkę silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Subaru Outback, przejdź do naszej kategorii Subaru Outback.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector