Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Suzuki Across ?

Zakup samochodu to duży budżet dla wielu osób, jednak do tego trzeba będzie doliczyć rutynowy serwis pojazdu, a za niektóre rutynowe prace serwisowe rachunek może być dość wysoki. W związku z tym oczywiste jest, aby zadać sobie pytanie, kiedy jest właściwy czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „na darmo”. Na tej stronie zamierzamy Ci opisać kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Suzuki Across? W tym celu przede wszystkim zobaczymy, dlaczego konieczne jest wykonanie tej czynności rutynowej służby, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu w swoim Suzuki Across , to pokrótce opiszemy, jak ta wymiana jest wykonana, a na koniec ile kosztuje zrobienie paska rozrządu w Suzuki Across.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Suzuki Across?

Jak powiedzieliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Suzuki Across to ogromny budżet, więc odkrywamy, że nie chcesz tego robić i pozwalasz odkryć korzyści płynące z tej naprawy, więc szybko opiszemy, dlaczego tak jest tak ważne, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu w Twoim Suzuki Across

Rozrząd Suzuki Across ma kluczowe znaczenie dla płynnej pracy silnika. W rzeczywistości będzie miał misję: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Umożliwi to silnikowi wydajną pracę i zapobiegnie ryzyku uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym mocniej pasek będzie wymagał podczas uruchamiania silnika.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Suzuki Across polega na tym, że jest on wbudowany w silnik. I dlatego, w przeciwieństwie do paska pomocniczego, nie można wizualnie sprawdzić jego stanu. Możesz więc uwierzyć, że ten pasek jest tylko nieistotną częścią, ale ryzyko, które podejmiesz, jeśli nie wymienisz go na czas, jest duże. Jeśli rozrząd w Twoim Suzuki Across się zepsuje, z pewnością będziesz musiał wymienić silnik. W rzeczywistości tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym poważniejsze są konsekwencje. Dlatego jest pierwotny, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Suzuki Across ?

Kiedy zrobić pasek rozrządu w Suzuki Across?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu w Suzuki Across? Należy wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wyjaśniliśmy powyżej, nie możemy przegapić wymiany tej części. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Suzuki Across, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Jednakże, zapoznaj się z książką serwisową swojego Suzuki Across, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Zazwyczaj paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Suzuki Across?

Ponieważ pasek rozrządu w Suzuki Across jest bardzo budżetowy, można logicznie zastanowić się, czy nie da się go samodzielnie wymienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą mogli zastanowić się nad tą operacją, jednak szybko opiszemy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Suzuki Across na stojakach iw zależności od silnika może być konieczne zdjęcie koła. Wymontuj skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy silnika pozostały w odpowiedniej pozycji, w przeciwnym razie silnik się zepsuje. Usuń inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Usuń starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Zamontuj nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Suzuki Across, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie z danymi producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa skutecznie.
Weiterlesen:
Przyśpieszające wibracje w Suzuki Across, co robić ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Suzuki Across . Pamiętaj, że jeśli robisz to w warsztacie marki lub w centrum motoryzacyjnym takim jak Feu Vert, cena może się bardzo różnić, ale generalnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Suzuki Across, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Suzuki Across.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector