Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Kiedy wymienić pasek rozrządu w Suzuki Alto ?

Zakup samochodu to duży budżet dla większości ludzi, jednak do tego trzeba będzie dodać rutynową obsługę pojazdu silnikowego, a za niektóre rutynowe czynności serwisowe rachunek może być dość wysoki. To tak oczywiste, że należy zadać sobie pytanie, kiedy jest odpowiedni czas na wykonanie tych napraw i nie robić ich „za nic”. Dzisiaj wyjaśnimy Wam kiedy wymienić pasek rozrządu w Twoim Suzuki Alto? W tym celu przede wszystkim odkryjemy, dlaczego ważne jest wykonanie tego procesu rutynowej obsługi, a następnie kiedy zrobić pasek rozrządu swojego Suzuki Alto? , więc dość szybko opiszemy, jak ta wymiana jest wykonywana i na koniec, ile kosztuje wykonanie paska rozrządu w Suzuki Alto.

Dlaczego musimy wymienić pasek rozrządu w Suzuki Alto?

Jak wyjaśniliśmy we wstępie, wymiana paska rozrządu w Suzuki Alto stanowi ogromny budżet, więc doszliśmy do wniosku, że niechętnie to robisz i pozwalasz określić wartość tej poprawki, więc dość szybko wyjaśnij, dlaczego tak ważne jest, aby zrobić to na czas.

Funkcja paska rozrządu w Twoim Suzuki Alto

Rozrząd Suzuki Alto odgrywa kluczową rolę w płynnej pracy silnika. Oczywiście jego misją będzie: zsynchronizować zawory i tłoki oraz wykonać połączenie między wałkiem rozrządu, pompą wody, wałem korbowym i pompą wtryskową . Pozwoli to na efektywną pracę jednostki silnikowej i uniknięcie ryzyka uszkodzenia silnika. Im krótszą odległość pokonuje Twój pojazd, tym bardziej będzie wymagał pasek podczas uruchamiania jednostki silnikowej.

Jakie są zagrożenia, jeśli pasek rozrządu nie zostanie wymieniony na czas?

Problem z rozrządem Suzuki Alto polega na tym, że jest on wbudowany w jednostkę silnika. A co za tym idzie, w przeciwieństwie do pasa osprzętowego, wizualna weryfikacja jego stanu jest niemożliwa. Można więc przypuszczać, że ten pasek to tylko nieistotny element, ale ryzyko, które podejmujesz, jeśli nie zmienisz go na czas, jest ogromne. Jeśli rozrząd w Twoim Suzuki Alto się zepsuje, na pewno będziesz musiał wymienić silnik. Oczywiście tłoki uderzą w zawory i uszkodzą je, a wałek rozrządu również pęknie. Im szybciej silnik pracuje w momencie pęknięcia, tym bardziej dotkliwe są skutki. Dlatego jest podstawa, aby Twój pasek rozrządu był na czas .

Weiterlesen:
Najlepszy olej silnikowy do Suzuki Alto

Kiedy zrobić pasek rozrządu w Suzuki Alto?

Odpowiemy teraz na pytanie, które wszyscy musicie sobie zadać, kiedy wyprodukować pasek rozrządu w Suzuki Alto? Trzeba wiedzieć, że każda jednostka silnika jest inna i jak wyjaśniliśmy wcześniej, nie możemy przegapić wymiany tego elementu. Im bardziej postępujemy w czasie, tym bardziej producenci ulepszają pasek rozrządu i zwykle im nowszy będzie Twój Suzuki Alto, tym mniej będziesz musiał się martwić o pasek. Jednakże, zapoznaj się z książką serwisową swojego Suzuki Alto, aby uzyskać dokładną żywotność i maksymalny przebieg, jaki możesz osiągnąć, zanim dokonasz pomiaru czasu . Ogólnie rzecz biorąc, paski rozrządu mają żywotność od 5 do 10 lat i maksymalny przebieg od 80 000 do 200 000 km .

Jak wymienić pasek rozrządu w Suzuki Alto?

Ponieważ pasek rozrządu Suzuki Alto reprezentuje wysoki budżet, można racjonalnie zakwestionować, czy nie można go samemu zmienić. Niestety jest to bardzo trudno dostępne i tylko najbardziej doświadczeni mechanicy amatorzy i najbardziej wyposażeni w narzędzia będą w stanie rozważyć ten proces, jednak dość szybko wyjaśnimy różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić ten pasek rozrządu:

 • Umieść Suzuki Alto na stojakach iw zależności od jednostki silnikowej może być konieczne zdjęcie koła. Wyjmij skrzynie rozrządu

  .

 • Aby to zrobić, musisz kupić zestaw rozrządu, aby wszystkie elementy jednostki silnika pozostały w odpowiedniej pozycji, w każdym innym przypadku twoja jednostka silnika się zepsuje. Wyjmij inne elementy, które Ci przeszkadzają (na przykład koło pasowe amortyzatora).
 • Wyjmij starą dystrybucję po poluzowaniu rolek napinających. Przed założeniem nowego należy zdemontować wszystkie rolki napinające i pompę wody.
 • Umieść nową pompę wodną.
 • Zamontuj nowe rolki napinające, zwróć uwagę na położenie każdego z nich.
 • Zamontuj nową dystrybucję swojego Suzuki Alto, przestrzegając oznaczeń.
 • Napnij pasek zgodnie ze specyfikacją producenta.
 • Złóż resztę z powrotem.
 • Sprawdź, czy jednostka silnika działa skutecznie.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik licznika kilometrów w Suzuki Alto ?

Ile to kosztuje wymiana paska rozrządu?

I na koniec postaramy się Ci dać pomysł na cenę, jeśli chcesz wymienić pasek rozrządu w swoim Suzuki Alto . Zwróć uwagę, że jeśli robisz to w garażu marki lub w centrum motoryzacyjnym, takim jak Feu Vert, cena może się znacznie różnić, ale ogólnie szacujemy, że cena dystrybucji waha się między 400 i 900 euro , w zależności od miejsca, w którym to robisz i jednostki silnika. Należy pamiętać, że zestawy zawierają pasek, koła napinające i pompę wody.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Suzuki Alto, spójrz na kategorię Suzuki Alto.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector